Ore esančių žiedadulkių ir mikroskopinių grybų sporų kiekiai yra stebimi visame pasaulyje, taigi alergiškiems žmonėms gali būti suteikta svarbi savalaikė informacija. Pasikeitus biologinės kilmės dalelių identifikavimo technologinėms galimybėms ir suvienijus mokslininkų pastangas, pastaraisiais metais atsirado galimybė duomenis gauti beveik realiuoju laiku. To nebuvo įmanoma padaryti keletą metų atgalios. Nors mokslininkai dar tobulina dalelių identifikatorius, tačiau jau dabar galima sužinoti tam tikrų augalų žiedadulkių ar mikroskopinių grybų sporų koncentracijas ore realiuoju laiku. Atsivėrusios naujos galimybės pagelbės alergiškiems asmenims ir juos gydantiems specialistams priimti realia situacija grįstus sprendimus. Galimybė laiku gauti informaciją prisidės prie gydymo pažangos ir padės žmonėms veiksmingiau valdyti savo ligą.
Atsižvelgiant į mokslo raidą ir naujausių technologijų galimybes, sveikatos priežiūros specialistai informaciją gali gauti greičiau ir lengviau nei bet kada anksčiau. Dėka mokslininkų pastangų, šie duomenys yra prieinami ir Lietuvos specialistams.
Naudojant Hirst tipo tūrines gaudykles, žiedadulkės yra stebimos visame pasaulyje. Europoje yra daugiau kaip 500 stebėsenos vietų. Jau daugiau nei 20 metų Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos mokslininkai stebi žiedadulkių ir mikroskopinių grybų sporų kiekius Lietuvoje.
Žiedadulkių prognozės ir personaliniai asmens alergijos simptomai sujungti į PASYFO įrankį, kuris padeda specialistams valdyti alergijas. PASYFO unikalus ir tuo, kad apjungia skirtingą informaciją: žiedadulkių koncentraciją ore, asmens simptomus, meteorologinę informaciją ir informaciją apie oro kokybę.