Žemės atmosferoje gausu biologinės ir nebiologinės kilmės dalelių, kurios žmogui gali sukelti alergines reakcijas. Aeroalergenai, įskaitant žiedadulkes, mikroskopinių grybų sporas, dulkių erkutes ir gyvūnų pleiskanas, yra ore esančios dalelės, kurios įkvėptos gali sukelti imuninę reakciją asmenims, linkusiems į kvėpavimo takų alergiją, pavyzdžiui, alerginį rinitą ar astmą.
Aplinkos ore esantys alergenai yra specifiniai baltymai, paprastai išsiskiriantys iš vėjo apdulkinamų augalų žiedadulkių arba mikroskopinių grybų sporų. Ore alergenai gali būti aptinkami žiedadulkėse ir sporose arba sklandantys laisvai. Medžių, žolių ir piktžolių žiedadulkių koncentracija ore gali siekti šimtus tūkstančių vienetų. Taip pat ir daugiau kaip 100 rūšių mikroskopinių grybų sporų koncentracija ore siekia tūkstančius vienetų. Su oru pasyviai keliaudamos iš vieno regiono į kitą, šios biologinės kilmės dalelės gali nukeliauti didelius atstumus. Sezoniniai pokyčiai padidina alergenų kiekį ore, ypač pavasarį ir rudenį, todėl įkvėpus gali sukelti alergines reakcijas, pvz., šienligę ir astmą. Oro sąlygos, įskaitant vėją ir drėgmę, daro didelę įtaką biologinės kilmės dalelių koncentracijai ir pasiskirstymui.
Alergenai yra ne tik lauko ore. Alergiški arba jautrūs asmenys taip pat gali būti veikiami patalpose esančių alergenų. Patalpų ore dažniausiai aptinkami alergenai, kuriuos perneša pelės, tarakonai, dulkių erkutės, katės ar šunys. Taip pat aptinkama žiedadulkių ir mikroskopinių grybų sporų. Patalpų alergenus, kaip ir lauko alergenus, yra sudėtinga kontroliuoti, kadangi jų šaltiniais gali būti ir daugelis namų apyvokos daiktų, pvz., patalynė, baldai, kilimai, vėdinimo sistemos.